wait please
شکیبا باشید
صفحه اصلی آرشیو اخبار و مقالات طراحی سایت

آرشیو اخبار و مقالات طراحی سایت

  :نام گروه
XML چیست؟

XML چیست؟

XML برگرفته شده از کلمات Extensible Markup Language است که یک Markup Language مانند HTML محسوب می‌شود. tag (برچسب) های XML از قبل تعریف شده نیستند، شما خودتان باید آنها را تعریف کنید. XML از یک (Document Type Definition(DTD برای شرح اطلاعات استفاده میکند.

سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟

سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟

این سیستم‌ها که امروزه در وب به نام CMS شناخته می شوند، مخفف Content Management system (سیستم مدیریت محتوا) می‌باشند که یک برنامه نرم افزاری روی سرور هستند و به مدیر سایت اجازه می دهند تا محتوای سایت را بدون نیاز به طراحی دوباره تغییر دهد. در واقع طراح اولیه سایت یک بار سیستم CMS را طراحی می کند و تعدادی قالب آماده برای صفحات طراحی کرده و آن را روی سایت شما نصب می کند، و شما به راحتی می توانید صفحات دیگری را به آن اضافه یا صفحات موجود را ویرایش کنید.

CRM چیست

CRM چیست

واژه CRM مخفف Customer Relationship Management یا سیستم مدیریت ارتباط با مشتری است. CRM به همه فرآیندها و فناوری‌هایی گفته می‌شود که در شرکت‌ها و سازمان‌ها برای شناسایی، ترغیب، گسترش، حفظ و ارائه خدمت به مشتریان به کار می‌رود. در نهایت، رابطه قوی با مشتریان مهمترین رمز موفقیت هر کسب و کار است. تکنولوژیهای بسیاری در قالب مدیریت ارتباط با مشتری CRM ارائه شده اند اما داشتن تصویری از CRM به عنوان مجموعه ای از تکنولوژی نیز نادرست است. به عنوان روشی بهتر برای درک CRM ، می توان آنرا به مانند فرایندی دانست که به ما کمک می کند تا اطلاعات مختلفی از مشتریان، فروش، اثر بخشی فعالیتهای بازاریابی، سرعت عمل در پاسخگویی به مشتری و نیز تمایلات بازار را به شکل یکجا جمع آوری کنیم.

CSS چیست؟

CSS چیست؟

CSS مخفف Cascading Style Sheets می باشد و زبانی است برای مشخص کردن ویژگیهای ظاهری یک وب سایت. امروزه روی این مسئله خیلی تاکید می شود که حتما برای مشخص کردن ویژگیهای ظاهری یک صفحه به جای استفاده از تگ های HTML از CSS استفاده شود. علاوه بر این CSS می تواند این امکان را به شما بدهد که برای صفحه خود در مدیاهای مختلف ویژگیهای مختلفی در نظر بگیرید. بنابراین توسط CSS شما این قدرت را خواهید داشت که ظاهر وب سایت خود را هر گونه که بخواهید تغییر دهید، همیشه سعی کنید از CSS استفاده کنید.

jQuery چیست؟

jQuery چیست؟

در یک کلام، jQuery یک کتابخانه جاوا اسکریپت است که انجام یک سری کارها را برای شما بسیار آسان می‌کند و همچنین یک سری امکانات از پیش آماده شده را به شما اراده می‌دهد.
زبان برنامه نویسی JavaScript ، یک زبان برنامه نویسی خیلی پیچیده و گسترده است و یادگیری کامل آن به زمان و حوصله خیلی زیادی نیاز دارد. jQuery فریم‌ورکی که بر اساس زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت ایجاد شده است. به زبان ساده می‌توان گفت، برنامه نویس با استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت، یک سری قائده و قانون تعریف کرده است و یک دستور زبان جدید ساخته که شما با آن قواعد یه کد به مراتب بسیار ساده‌تر می‌نویسید، سپس آن فایل فریم‌ورک دستورات شما را به دستورات استاندارد جاوا اسکریپت ترجمه می کند و سپس آن ها را اجرا می‌کند.

Json چیست؟

Json چیست؟

جی‌سان یا JSON (JavaScript Object Notation) یک فرمت تبادل داده سبک (lightweight) می‌باشد که خواندن و نوشتن آن برای انسان و تولید و پارس کردن آن برای ماشین‌ها آسان است. این زبان بر مبنای یک زیر مجموعه از زبان برنامه‌نویسی JavaScript ، استاندارد ECMA-262 ویرایش سوم – دسامبر ۱۹۹۹‌، است. JSON بصورت متنی (text) بوده و کاملاً مستقل از زبان بکار رفته است، اما از قوانینی استفاده می‌کند که برای برنامه‌نویسان زبان‌های خانواده C (شامل C ، C++ ، Java ، JavaScript ، Perl ، Python ، و بسیاری زبان‌های دیگر) آشنا می‌باشد.‌

روش و راهکار جلوگیری از هک Hack

روش و راهکار جلوگیری از هک Hack

کلمات عبور و یا Password های ایمیل شما در زندگی امروزی نقش مهمی ایفا میکند. شما بایستی در انتخاب کلمات عبور دقت زیادی داشته باشید تا از هک شدن کلمات عبور خود تا حد امکان جلوگیری نمایید. بهترین نوع کلمات عبور استفاده از ترکیب حروف و اعداد است. حتی اگر در کلمات عبور خود از کاراکترهای خاص نیز استفاده کنید بسیار مناسب است. سعی کنید تا حد امکان کلمات عبور شما طولانی باشند. حداقل تعداد کاراکتر مناسب برای کلمات عبور هفت کاراکتر است.

راهنمای انتخاب خرید و اجاره سرور اختصاصی مناسب برای وب سایت

راهنمای انتخاب خرید و اجاره سرور اختصاصی مناسب برای وب سایت

تمامی وب سایت‌ها بر روی کامپیوترهایی قرار دارند که همواره روشن هستند و با یک اتصال اینترنت پرسرعت همیشه به شبکه متصل هستند. معمولا سرورها هر یک به چندین وب سایت خدمات ارائه میدهند. در واقع فضای هارد دیسک آنها به بخش های کوچکتری تقسیم شده است و اطلاعات هر وب سایت بر روی قسمتی از هارد قرار دارد. وب سایت‌های کوچک و متوسط به خوبی بر روی این سرورهای اشتراکی کار میکنند اما وقتی صحبت از یک وب سایت بزرگ تجاری به میان می آید وضعیت فرق میکند. در این حالت ممکن است شما نیاز به یک سرور اختصاصی Dedicate Server و یا سرور اختصاصی مجازی VPS داشته باشید.

جاوا اسکریپت (Javascript) چیست؟

جاوا اسکریپت (Javascript) چیست؟

جاوا اسکریپت برای اولین بار توسط شرکت Netscape و با نام LiveScript به عنوان نرم افزاری مفید جهت استفاده در دنیای وب به بازار عرضه شد ولی بعدها با حمایت شرکت Sun Microsystems (پدید آورنده JAVA ) با نام جاوا اسکریپت شناخته شد.
جاوا اسکریپت یک زبان اسکریپت نویسی است که بیشتر با کدهای HTML در ارتباط است و دقیقا همانند کدهای HTML روی پلت فرم های مختلف اجرا می شود یا به عبارتی به وسیله مرورگر های وب interpret می شود.

HTML5 چیست

HTML5 چیست

 امروزه و با وجود زبان HTML5 دیگر برخی نیازی به استفاده از فلش پلیر ادوبی حس نمیکنند. اما برخی معتقدند که این زبان تنها برای استفاده در فضای تلفن های همراه مناسب است. در اواخر ژوئن سال 2012 گوگل به کاربران اعلام کرد که در نسخه جدید اندروید دیگر از فلش پشتیبانی نخواهد کرد و این بدین معنی است که گوگل HTML5 را برای خود انتخاب کرده است. برای اولین بار استیو جابز در سال 2010 با سخنرانی خود و ابراز گله از سخنان مدیران ادوبی درباره محدود بودن امکانات HTML5 در واقع توجه کاربران و متخصصین را بیشتر به HTML5 معطوف کرد.

گوگل در پی سرویس‌ تلویزیونی

گوگل در پی سرویس‌ تلویزیونی

طبق گزارش وال‌استریت ژورنال گوگل با همکاری چندین شرکت فناوری دیگر درصدد است در قالب یک سرویس پولی، تلویزیون آنلاین راه‌اندازی کند. گزارش فوق به‌نقل برخی از منابع نزدیک به گوگل می‌افزاید که این شرکت اخیراً درباره دریافت امتیاز پخش برنامه‌های برخی از شرکت‌های رسانه‌های مذاکراتی را با آن‌ها برگزار کرده‌است. درصورت به نتیجه رسیدن این طرح‌ گوگل نیز می‌تواند شبکه‌ای نظیر تلویزیون‌های کابلی راه‌اندازی کند که البته برنامه‌های خود را روی شبکه باندپهن اینترنتی به کاربرانش ارائه می‌دهد. به گفته یکی از منابع نزدیک به گوگل، این شرکت دست‌کم در یک مورد پیش‌نمونه‌ای از محصول موردنظر خود را (احتمالاً در یک جمع محدود) به‌نمایش گذاشته‌است.

هک نشویم

هک نشویم

گاهی اوقات شرکت‌های تجاری برای دستیابی به امنیت بیش‌تر دست به کارهایی اضافی می‌زنند و ده‌ها پروژه امنیتی تعریف می‌کنند که در‌نهایت تعداد کمی آن‌ها به‌طور کامل یا تا حدودی کامل انجام شده و سطح امنیتی شرکت را افزایش می‌دهند. در بیش‌تر این پروژه‌ها هزینه و نیروی انسانی هدر می‌رود. مدیرانی هستند که امنیت اطلاعات و سیستم‌های شرکت یا سازمان را خیلی سخت و پیچیده می‌کنند و تصورشان این است که باید برای مقابله با ویروس، بدافزار، تروجان و حملات DDoS برنامه و روش جداگانه‌ای داشت. گاهی اوقات امنیت یک شبکه خیلی ساده‌تر از تصور همگانی است و با نصب و اجرای یک نرم‌افزار مهیا می‌شود. برای نمونه برنامه‌های Whitelisting فارغ از این‌که می‌خواهید با ویروس مقابله کنید یا حملات DDoS می‌تواند امنیت شرکت شما را به میزان زیادی تأمین می‌کنند.

نسخه بعدی آندروید کیت‌کت است

نسخه بعدی آندروید کیت‌کت است

مدیر بخش آندروید گوگل اعلام کرد نسخه بعدی سیستم‌عامل آندروید با نام KitKat راهی بازار خواهد شد.
در حالی که شایع شده که نسخه بعدی آندروید با شماره ۵ عرضه خواهد شد،‌ گوگل گزارش داده که این نسخه از آندروید ۴.۴ خواهد بود و با نام KitKat راهی بازار می‌شود.
هنوز درباره زمان عرضه این نسخه از آندروید و ویژگی‌های آن اطلاعی منتشر نشده، اما انتظار می‌رود با تغییرات و پیشرفت‌های قابل توجهی نسبت به نسخه‌های قبلی در دسترس کاربران قرار گیرد.

فیس بوک موتور جستجوی خود را با نام Graph Search راه اندازی کرد

فیس بوک موتور جستجوی خود را با نام Graph Search راه اندازی کرد

شب گذشته فیس بوک کنفرانس اختصاصی خود را برگزار نمود و در آن از سرویس Graph Search پرده برداری کرد. هرچند مارک زاکربرگ این سرویس را یک موتور جستجوی وب مانند گوگل ندانست اما سرویس گراف‌سرچ علاوه بر نمایش نتایج جستجوی درون فیس‌بوک، برای نمایش نتایج جستجوی وب از موتور جستجوی بینگ مایکروسافت کمک می‌گیرد. سرویس جستجوی گراف‌سرچ فیس بوک به کاربران این شبکه اجتماعی امکان جستجوی در میان دوستان، غذا، شغل‌، اخبار و هر موضوع دیگری که در فیس بوک وجود دارد را می‌دهد.

با مرورگر کروم هر سایتی را به Maze و یک گوی مرمرین متحرک تبدیل کنید

با مرورگر کروم هر سایتی را به Maze و یک گوی مرمرین متحرک تبدیل کنید

نبرد مرورگرها چند سالی است که به اوج خود رسیده و این رقابت میان دو مرورگر جوان تر یعنی فایرفاکس و کروم نفس گیرتر شده است. کمپانی‌های موزیلا و گوگل در تلاشند تا با افزودن امکاناتی جذاب‌تر، روز به روز بر کیفیت محصولات خود افزوده و سهم بیشتری از کاربران دنیای اینترنت را در اختیار خود بگیرند. در این میان کروم که کمی دیرتر از فایرفاکس پا به عرصه گذاشته، به پشتوانه سرمایه عظیم کمپانی گوگل، تکاپوی بیشتری برای پیشرفت داشته و آمار نیز حکایت از پیشی گرفتن تعداد کاربران آن نسبت به فایرفاکس دارد. در ادامه همین پیشرفت ها، گوگل به تازگی از تجربه جدید خود برای تبدیل صفحات وب به محیطی سه بعدی و جذاب رونمایی کرده است.

سریع‌ترین اینترنت خانگی جهان با سرعت 2 گیگابیت بر ثانیه در ژاپن عرضه شد!

سریع‌ترین اینترنت خانگی جهان با سرعت 2 گیگابیت بر ثانیه در ژاپن عرضه شد!

اگر اخبار فناوری اطلاعات را دنبال می‌کنید حتماً با خبر شده‌اید که گوگل در تدارک برای ارائه‌ی اینترنتی پرسرعت افسانه‌ای خود با سرعت 1 گیگا بیت بر ثانیه در شهر آستین در ایالت تگزاس است. جالب است بدانید مرزهای فناوری به همین اعداد و ارقام ختم نشده و به تازگی ژاپنی‌ها روی دست گوگل بلند شده‌اند!

گوگل امکان انتقال پول توسط ایمیل را برای کاربران سرویس جیمیل فراهم خواهد کرد

گوگل امکان انتقال پول توسط ایمیل را برای کاربران سرویس جیمیل فراهم خواهد کرد

 گوگل قصد دارد امکان انتقال پول به حساب دیگران از طریق جیمیل را فراهم کند. یعنی به جای اینکه فایل به نامه پیوست کنید، می‌توانید پول نقد به همراه ایمیل ارسال نموده و به حساب مخاطب واریز نمایید. قابلیت تازه‌ای که غول جستجوگر اینترنتی دنیا را به رقابت مستقیم با بزرگانی چون Paypal وارد می‌کند.

گوگل هزار سایت برتر جهان را معرفی کرد

گوگل هزار سایت برتر جهان را معرفی کرد

شرکت گوگل لیست ۱۰۰۰ سایت پربیننده جهان را منتشر کرد. صدرنشین بلامنازع این لیست پرارزش، سایت فیس‌بوک است. فیس‌بوک ۵۴۰ میلیون بازدید در ماه دارد و بیش از ۳۵ درصد کل کاربران اینترنتی از این سایت دیدن می‌کنند. این رقم بسیار خارق‌العاده باعث شده که هیچ شبکه اجتماعی دیگری نتواند به جایگاه ممتاز فیس‌بوک نزدیک شود.
بر اساس اطلاعاتی که این لیست به دست می‌دهد، سایت‌های یوتیوب، یاهو، live.com وابسته به شرکت مایکروسافت، دانشنامه ویکی‌پدیا و MSN به ترتیب رتبه‌های دوم تا ششم را از آن خود کرده‌اند.